Про насНапрямкиКомандаНовиниПодіїДонат
Ukraine Flag Icon
United Kingdom Flag Icon
Донат
Усі новини
Чому саме проєкт «Прозоре відновлення громад через управління ризиками та розвиток системи комплаєнсу»?

Чому саме проєкт «Прозоре відновлення громад через управління ризиками та розвиток системи комплаєнсу»?

Стійкі інституції
Проєкти
Усі
Calendar Icon
05
November
2023

Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2027 року, яка була затверджена в 2020 році, стала головним планувальним документом державної регіональної політики України на 7 років, але вона не була розрахована на подолання викликів, спричинених повномасштабним вторгненням на територію України. 

Серед головних викликів ОМС можна виділити:

  • недостатнє нормативно-правове забезпечення, що викликає правову невизначеність функцій та повноважень ОМС і відповідно корупційні ризики під час спрощеного порядку прийняття рішень;
  • зростаючий рівень корупційних ризиків у нових процесах ОМС у воєнний період, а саме: збір потреб, надходження, облік та використання гуманітарної допомоги коштів на відновлення інфраструктури, взаємодія з громадськими організаціями та благодійними фондами;
  • інституційна неготовність до управління ідентифікованими корупційними ризиками через відсутність системи антикорупційного комплаєнсу.

Для вирішення цієї проблеми у проєкті запропоновано ряд заходів на дослідження середовища ОМС, розробку комплексу заходів та внутрішніх політик для побудови системи управління ризиками, які при якісному впровадженні, в майбутньому можуть значно знизити рівень корупційних ризиків та зробити роботу ОМС прозорішою.

Велику роль у цьому процесі також відіграють представники громадськості, які:

  • повинні формувати запит та здійснювати нагляд за використанням цих ресурсів, які постійно надходять;
  • самі можуть бути учасниками процесу відновлення своїх міст шляхом залучення коштів матеріально-технічної допомоги та гуманітарної допомоги на реалізацію проектів відновлення.

При цьому важливо, щоб громадськість спрямовувала свої зусилля не лише на відновлення інфраструктури, але й на проєкти, які спрямовані на психологічну, правову та соціально-культурну допомогу населенню на відновлюваних територіях. Саме тому робота з громадськістю є ключовою частиною нашого проєкту.

Проєкт реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) – провідної програми підтримки боротьби з корупцією в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується та реалізується Міністерством закордонних справ Данії.

‍

"Важливо, щоб громадськість спрямовувала свої зусилля не лише на відновлення інфраструктури, але й на проєкти, які спрямовані на психологічну, правову та соціально-культурну допомогу населенню на відновлюваних територіях"
FFID Logo

Ми допомагаємо інституціям ставати доброчесними, ефективними та стійкими.

Донат
Контент
Напрями діяльностіКомандаНовиниПодії
Соціальні мережі
LinkedInFacebook
Контакти
fid4ua@fid4ua.com
Голова, Оксана Броневицька
Тел.: +380 67 608 16 08
Виконавчий директор, Катерина Дацко
Тел.: +380 67 271 81 82
Юридична адреса: місто Львів, вул.Шептицьких, будинок 10