🏗️🏛️ Конференція «Переосмислення відбудови: українські громади на лінії перемоги» стала майданчиком для переосмислення процесу відбудови та формування нового погляду на процеси відновлення країни.
Зібрали головні інсайти з чотирьох панелей конференції:
▪️ Переосмислення відбудови: від фундаменту до ментальності▪️
- Відбудова має починатися вже зараз. Люди мають бачити підтримку міжнародних партнерів та те, що в них є майбутнє.
- Процес відновлення та відбудови має включати: посилення лідерства громад, залучення громадян до державотворення та цифровізацію.
- Важливе місце має суспільний діалог про відбудову. Відкрита, чесна дискусія. Потрібно розуміння, що все, що ми робимо сьогодні в рамках відновлення — це все необхідно, щоб продовжувати жити, вижити в цій війні й наближати перемогу.
- Треба будувати сильні державні інституції в тому числі у сфері відбудови. Залучати кваліфікованих працівників, платити гідну заробітну плату та підвищувати експертизу.
- Проєкти відбудови мають бути концептуалізовані, а між державними органами має бути діалог та спільне бачення цього процесу.
▪️ Місцевий економічний розвиток — основа економіки?▪️
- Ми зараз сильно залежимо від платників податків інших країн, тому важливо фокусуватися на розвитку місцевої економіки.
- Держава має стимулювати, спрощувати, забезпечувати прозорість, справедливість та дотримуватися Європейської хартії місцевого самоврядування.
▪️ Імплементація законодавства про відновлення в громадах. Що підтвердило ефективність, а що потребує змін? ▪️
- У планах відновлення на перше місце треба ставити людей. Ніхто не має обіцяти нездійснені плани відбудови. Має бути реальна для втілення дорожня карта.
- Не має бути поділу на тилові чи прифронтові громади. Кожна громада має свої виклики, але варто чітко розуміти потреби кожної громади сьогодні. Ми маємо розвивати кожну громаду, бо в кожній живуть люди.
- Громадський сектор має можливість брати участь та бути дотичними на всіх процесах відновлення (дослідження, аналітика, оцінка потреб, бути присутніми та включеними активно в робочі групи розробки планів відновлення тощо). Це не просто сидіти, чекати та критикувати, а брати та робити.
▪️ Прозоре відновлення громад через розбудову антикорупційного комплаєнсу ▪️
- Ми як держава маємо забезпечити прозорість та антикорупцію в усіх процедурах, які є як на державному, так і місцевому рівні. Для того, щоб побудувати якісну комунікацію між державою, громадянами та громадами в тому числі, та мати довіру міжнародних партнерів.
- У запобіганні корупції в ОМС важливі три елементи — процедури, люди та цифрові інструменти.
- Публічна особа, керівник ОМС має відповідати принципам, які включають прийняття рішень з урахуванням думки більшості, присвячення себе громаді, об’єктивність, відповідальність, відкритість, чесність та лідерство.
- Антикорупційна робота — це управлінський процес, який потребує підходу. Наразі існує проблема в розподілі відповідальності, що ускладнює антикорупційну роботу.
📽️ Посилання на запис конференції: https://cutt.ly/Aw4Mrp1X
Конференція організована спільно з Агенцією відновлення та розвитку, Центром економічного зростання LRHub за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) — провідної програми підтримки боротьби з корупцією в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується та реалізується Міністерством закордонних справ Данії.